Vy ste inšpiráciou

Každá z vás mi je inšpiráciou a každá z vás si zalúži, aby sme poznali vašu cestu. Dovoľte nám spoznať váš príbeh a predstavte nám ho! 

Vy ste inšpiráciou

ako som zacinala ja

...je uzasne mat staru mamu, nauci vas vela veci a medzi nimi su aj rucne prace. Len skoda, ze casom clovek zabudne na tieto aktivity a upadne do stereotypu prace a inych zalub. Az po case, vacsinou, ked pride dochodok, sa rozpamatame na nase ruky a zacneme tvorit pre nase vnucence. No niekedy pride aj nieco ine do nasho zivota a nejako samo nas prinuti siahnut po tvoreni. Ja mozem dnes povedat, ze aj ja som takym prikladom. Moja babka ma naucila hackovat, vysivat, strikovat....a hlavne trpezlivosti. Pocas studia vsak nejak uz nebolo casu sa venovat viac aj tomuto a postupne som zacala ruky zamestnavat inac. Az tragedia, ktora ma postihla, vratila moje ruky na spravnu cestu. Pocas soferovania moj manzel skolaboval a naburali sme velmi nestastne. Manzel aj trojtyzdnovy druhorodeny syn zomreli na mieste a ja po mesacnom pobyte v nemocnici som prisla domov, kde ma cakal vtedy dvojrocny syn.
usela som fungovat dalej, hlavne zit pre dieta. Bola som slaba a nevedela som co so sebou. Vtedy sa moje ruky ozvali a zacali hladat, skusat a vytvarat...Postupne vznikali kadejake dielka, rozdavala som ich ako darceky. Do kazdeho vyrobku spadol aj kusok mojej duse, kazdy je original a kazdy je pre mna velmi cenny. V novembri bude 5 rokov a ja tvorim dalej. Kazdy den je pre mna velkou vyzvou, milujem dielka, ktore vytvorim a velmi si vazim ludi, ktori vedia ohodnotit moju pracu. Nie je to len dalsi kus, ale novy original s kuskom duse. Vdaka rucnym pracam je moj zivot krajsi, zaujimavejsi a moja hlava je plna napadov. neviem si predstavit ani jeden den bez toho, aby som si nesadla k mojmu stolu a nieco nevytvorila. Dakujem za moje ruky.

Podnikanie mi prinieslo pocit užitočnosti

Dostala som zaujímavú ponuku v oblasti, kde by som mohla podnikať, nie však tradičným spôsobom ale s využitím najnovších svetových trendov a technológii. V tom momente som nemala záujem, nakoľko som mala svoju vysnívanú a zaujímavú prácu v bankovom sektore. Musím povedať, že podnikanie ma vôbec nelákalo. Už nie som najmladšia a upokojovala som sa tým, že s mojimi skúsenosťami to už do dôchodku nejako „dotiahnem“.
Čas, ktorý som venovala svojej práci ma oberal o môj voľný čas, o čas, ktorý som mohla využiť viac pre svoju rodinu, ale aj o vzdelanie, ktoré má v čase väčšieho využitia internetu lákalo. Našla som priestor pre štúdium rôznych vecí, či už v literatúre alebo v rámci internetových odkazov, kde som sa dostala až k jadru môjho záujmu. Žiaľ len občas, práve pre nedostatok času. Moje koníčky ostali bokom, farby na maľovanie pomaly vyschli, šijací stroj ostal bez používania a údržby, slúžil už len ako „dekorácia“ zariadenia bytu. Botasky boli stále ako nové, deti sa venovali svojim aktivitám a manžel mal okrem nás ešte jednu lásku, vedu.
Boli sme spolu, ale žili sme si svoje životy. Rýchlo a samostatne.
Žena je tá, kto spája rodinu spolu. Nielen dobrým jedlom, pocitom pohodlia, ale je vždy po ruke, keď ju niekto potrebuje. Je vynaliezavá, zdatná, má v sebe silu, ktorou dokáže urobiť veľké veci.
Podnikanie, ktoré mi prišlo do cesty tu bolo stále. Stačilo len moje rozhodnutie. Spočiatku bola potrebná moja hodina denne a potom, keď som sa niečo naučila a videli to ľudia v mojom okolí, chceli niečo podobné. Tým, že som mala priestor zapojiť do projektu ešte pár ľudí, pridali sa a rozšírili sme podnikanie. Tešilo ich, že nepotrebujú vymýšľať s čím podnikať, že nepotrebujú veľa peňazí pre rozbeh, nepotrebujú zvlášť miestnosť na kanceláriu, na zamestnancov, na zásoby, nemusia vymýšľať nič, stačí len jeden notebook a telefón.
Začali sme spolupracovať. V rámci podnikania sme sa okrem školení vzdelávali aj doma. Popri varení, či upratovaní som počúvala CD, ktoré som si vypočula za deň aj 3x. Keď ma oslovila nejaká myšlienka, zapísala som si ju a vedela som ňou pracovať sama na sebe. Popri popíjaní voňavej kávičky som si prečítala niečo zaujímavé, aby som na základe skúsenosti iných ľudí vedela lepšie budovať svoje podnikanie.
Práca podnikateľa si vyžaduje predovšetkým dve veci: Mať cieľ, prečo chcem robiť toto podnikanie a čo mi má priniesť; a to druhé je disciplína.
Keď sa na niečo tešíme a máme pre uskutočnenie toho vstávať hoc aj o tretej hodine ráno, vstaneme.
Preto, keď sa do niečoho púšťame, má byť za tým niečo, čo nás poháňa vpred. Nestačí len, že zarobíme peniaze a bude spokojná rodina. Ma byť za tým aj niečo osobné. Cieľ, ktorý môže mať rodina spoločný.
Preto je dôležitá druhá vec: disciplína a s ňou súvisí aj plánovanie. Keď podnikáme štýlom, kde nepotrebujeme externý priestor, a preto z veľkej časti vykonávame tieto činnosti z domu, často sa stane, že skĺzneme do víru domácich povinností a podnikanie robíme len tak veľmi okrajovo. Čas dňa pohltia možno také práce, ktoré sú zbytočné, jednoducho prokrastinujeme. Alebo nás ovláda lenivosť a pohodlne sa oddávame vylihovaniu v posteli alebo pri TV.
Preto ak máme plán, vieme sa pridržať toho, čo chceme urobiť. Potom vidíme výsledok, ktorý nás poteší.
Vďaka tomu, že som sa raz rozhodla a pustila sa do podnikania, získala som niečo iné ako bežní ľudia. Okrem zaujímavého finančného príjmu som našla aj čas. Čas na seba, koníčky, na rodinu, na prácu v ktorej poskytujem čas aj iným ľuďom, na to aby som ich naučila podnikať a aby aj oni žili taký život, ktorý im prináša radosť. Tým, že stále pribúdajú nové a nové inovácie, tak aj ja rozširujem svoje podnikanie a dávam tak priestor ďalším ľuďom, kde môžeme naviac v rámci pridruženého sociálneho programu ešte aj pomáhať tam, kde je to potrebné.
Cítim sa byť užitočná, lebo sa stretávam s ľuďmi, ktorí radi pomôžu ďalším ľuďom a aj v iných sférach, ako je naše podnikanie. Učím ľudí ako byť v zisku. Pracujem na medzinárodných trhoch, kde vďaka jednotnému vzdelávaciemu systému a systému práce, nepotrebujem cestovať a niekoho riadiť. Každý je podnikateľom sám za seba. A to, ako je úspešný, záleží od jeho šikovnosti. Príjem nemá obmedzenie, pretože zarobím toľko, koľko pracujem a nakoľko si svojim podnikaním dokážem rozširovať podnikateľské hodiny, získala som tzv. „pákový efekt“ aj na príjem. Spolupracujem s nadnárodnou celosvetovo uznávanou vedeckou spoločnosťou, ktorá prináša na trh vedecké inovácie v oblasti anti-aging, ktorá sa stáva najväčším svetovým trendom. Dokážem pomôcť ľuďom podnikať cez obchodné nástroje, ktoré umiestňujeme po celom svete.
Som rada, že zmeny, ktorými prechádza pracovný trh, vývoj, nové technológie a komunikačné kanály, prišli aj do oblasti pracovnej aktivity. Teraz čoraz viac ľudí vyhľadáva prácu, ktorú môžu vykonávať z domu. Čas, ktorý takto získajú vedia využiť inak. To „ako“, záleží na každom zvlášť. Získajú to, čo ich život robí inými. Takéto podnikanie každému len odporúčam.

Mgr. Jana Durajová, podnikateľka v oblasti anti-aging inovácii

Milujem život, milujem svoju prácu

Volám sa Libuška a žijem v Zlíne.

Verím, že každý človek si zaslúži byť obklopený tým najlepším, čo môže život ponúknuť. Každý má právo na hojnosť lásky, radosti, tvorivého vyjadrenia, talentu, peňazí, energie, dokonalého zdravia a život plný splnených prianí.
Prejsť cez všetky prekážky a situácie je často pre samotného jedinca náročné a to nám bráni, aby sme nechali vzlietnuť našu pravú podstatu a naplnili svoj život sebaúctou a sebarealizáciou.
Mojím životným poslaním je uzdravovať, inšpirovať, tvoriť, objavovať, načúvať, prebúdzať. Preto som svoj život zasvätila motýlej terapii a uzdravovaniu skrze archebaktériu. Mojou témou je nielen fyzické zdravie - chudnutie, detoxikácia, riešenie príčin zdravotných problémov, ale poslednou dobou tiež práca s traumami, závislosťami a objavovanie v ženách ich "vnútornú bohyňu", ktorá súvisí s ich sebaláskou, sebaúctou a sebahodnotou.

Motýlia terapia v mojom živote

Vyštudovala som ekonómiu, ale vedela som, že sa tejto oblasti nechcem venovať. Vnútorne som cítila, že mojím poslaním je práca so zdravím a všetko, čo s tým súvisí. Cesta životom mi ukazovala, že to nie je len o strave, aj keď určite platí "sme to, čo jeme", ale že väčšina psychických, zdravotných a emocionálnych problémov vznikalo už v období Prenatal, kedy sme boli u mamičky v brušku. Tam sa nám formovali naše silné a slabé stránky života a tiež to, ako myslíme. Každá bunka v tele reaguje na každú myšlienku, ktorá nám prebehne hlavou, a na každé slovo, ktoré vyslovíme - 90% všetkých chorôb majú psychosomatický pôvod a platí, že "sme to, na čo myslíme".
Pri mojom hľadaní sa mi do cesty dostala Metamorfná technika, ktorú dnes nazývam motýľou liečbou, ktorá mi pomohla a stále pomáha nájsť seba samu, spracovať si pocity menejcennosti, pocity "nie som dosť dobrá", cítiť sa viac fit, nájsť odvahu, silu a viac načúvať intuíciu. Aj v súčasnej dobe túto terapiu absolvujem a pomáha mi k hlbokému uvoľneniu, pocitu vnútorného pokoja a prichádzajú mi ďalšie a ďalšie inšpirácie:-)

Dr. Nona v mojom živote

Tým najdôležitejším, čo mi pred troma rokmi prišlo do cesty, bola príležitosť pracovať s produktmi doktorkou Nony s výnimočnou archebaktériu. Zo začiatku som bola dosť skeptická, pretože som už mala plno skúseností s inými produktmi, ale vnútorne som cítila, že toto je niečo úplne iné ako to, čo sa na trhu ponúka. Poslúchla som svoje pocity a dnes po tých rokoch užívania som za ne neskutočne vďačná nielen ja, ale aj veľa mojich klientov a priateľov.

Re:Milujem život, milujem svoju prácu

Libušku poznám aj osobne. Je to úžasne nádherný človiečik s veľkým srdiečkom a večným úsmevom na perách. Ďakujem za dar mať ťa v živote :)

Pridať nový príspevok

Štítky

Neboli nájdené žiadne štítky.