Jednoduché je povedať "Daj výpoveď a začni podnikať". Keď ale mám rodinu, hypotéku a x položiek, ktoré je treba zaplatiť, človek si rozmyslí, či sa dobrovoľne vzdá platu. Nech už je akýkoľvek. Pracovať z domu sa ale dá rozbehnúť aj POPRI trvalému zamestnaniu. Tento spôsob mám vyskúšaný aj ja a preto ho môžem len odporúčať. Kým sa naplno rozbehnete, ľudia sa dozvedia o vašich službách a tovare a kým vám vaše podnikanie bude zarábať dosť, máte tú finančnú istotu, ktorú vám zaisťuje "trvalka". 

Sedieť na dvoch stoličkách je náročné. S tým plne súhlasím. Ale pocit, ktorý dosiahnete pri podpisovaní výpovede stojí za to! 

V mojom ebooku som načrtla niekoľko možností prác z domu /stiahnuť si ho môžete v sekcii Na stiahnutie/. V tejto sekcii ich budem dopĺňať a rozširovať, pretože aj ten najmenší a najnenápadnejší krok môže znamenať veľký krok k slobode. 

Poďme na to! :) 

Stráženie detí

Mám veľa voľných večerov? Rovnako ako deti? Stráženie detí už nie je iba fenomén západných krajín, ale môže to byť skvelý bočný biznis. Dávať pozor na viac detí cez týždeň alebo v piatok večer je naozaj jednoduché zarobenie zopár eur naviac.

Prenajímajte nevyužitú izbu

Nejaké ďalšie miesto vo vašej domácnosti? Pokiaľ žijete v blízkosti nejakej turistickej destinácie, môžete vyskúšať prenajímať izbu.

Nákup a predaj

Vďaka technológiam existuje viac možností než kedykoľvek predtým nakupovať a predávať výrobky a mať tak peniaze naviac. Veľa ľudí, ktorí kupovali produkty so zľavou a predávali napríklad na Amazon-e, Aukre alebo eBay za účelom zisku.

Pečenie a zdobenie

Vychutnávate si pečenie a máte aj trochu umeleckého cítenia? Naučte sa ako vyzdobiť torty pre špeciálne udalosti. Predávajte svoje výtvory on-line, na facebook stránke alebo prostredníctvom miestnych novín. Veľa ľudí je ochotných zaplatiť ostatným za torty na narodeninové oslavy či iné špeciálne akcie

Vlastné oblečenie

Internet vytvoril príležitosti pre ľudí, ktorí šijú a navrhujú vlastné oblečenie na špeciálne akcie. Veľa ľudí je úspešných pri tvorbe vlastných návrhov na oblečenie na narodeniny pre bábätká a predávajú to na internete. Okrem predaja on-line môžete vašu službu predávať aj ľuďom v miestnej komunite. 

Upratovanie

Veľa ľudí proste nemajú radi alebo čas na upratovanie svojich domovov a sú ochotní zaplatiť, aby to niekto spravil za nich. Je to skvelý spôsob ako zarobiť peniaze naviac a to hlavne pokiaľ máte voľno aj počas pracovného týždňa. A pretože budete pracovať pre seba, môžete si voliť čas, podmienky aj plat.

Stráženie maznáčikov

Keď idú ľudia na výlety, často majú obavy čo bude s ich domácimi maznáčikmi. A tu je miesto, kedy môžete zakročiť a ponúknuť sa ako bezpečné miesto pre ich chlpatých členov rodiny. Alebo môžete ísť do ich domácnosti a starať sa o nich v ich domácom prostredí. Vo veľa prípadoch  sú ľudia ochotní zaplatiť domácej „au pair“, aby zabránili odniesť ich maznáčika do profesionálnej chovateľskej stanice.

Upratovacie služby pre podniky

Veľa podnikov a občianskych inštitúcií potrebujú jednotlivcov, ktorí môžu upratovať ich kancelárie a spoločenské priestory mimo bežnú pracovnú dobu. Pokiaľ ste ochotné pracovať niekoľko nocí a cez víkend, môžete vytvoriť upratovanie ako vedľajšie podnikanie a dostať sa do formy.

Mediálny expert

Takmer každý používa Facebook, Twitter a podobné sociálne siete. Ale vedeli ste, že je veľa ľudí a spoločností, ktoré vám radi zaplatia za to, že im pomôžete spravovať svoje účty na daných sociálnych sieťach? Ak chcete nájsť prácu v sociálnych mádiách, môžete začať kontaktovaním podnikov alebo sledovať možnosti na www.jaspravim.sk  :)

Cukrárka

Ak máte rada pečenie a ste kreatívna na vymýšľanie nových ozdôb, toto má  dlhodobý potenciál. Začnite tým, že si niečo doma upečiete pre radosť či ohlásenú návštevu, naaranžujte a spravte zopár záberov, ktoré vás budú reprezentovať a môžete ísť na to! Myslite aj na balenie, ktoré vám zabezpečí skutočne profesionalitu. Predávať môžete on-line alebo ľuďom vo vašom okolí. Rada niečo ochutnám! ;) 

Reštaurátorka starožitného nábytku

Je to perfektný vedľajší „flek“ pre ľudí, ktorí milujú starožitnosti. Vezmite /kúpte/ opotrebovaný kus nábytku, investujte čas a starostlivosť potrebnú na ošetrenie tohto starého kúska do niečoho úžasného a potom to predajte so ziskom.

Osobná kuchárka

Na Slovensku to až tak preferované nie je, ale už to prichádza aj ku nám! Možno aj vy poznáte niekoho, kto má dosť peňazí, ale pobehovanie po kuchyni neobľubuje. Nie je problém prísť niekoľko krát  v týždni a pripraviť im domáce jedlo pre celú ich rodinu, potom všetok riad umyť a zarobiť J  Robíme to aj doma, ale s tým rozdielom, že tu pri tom aj zarobíte. Pokiaľ máte rada varenie, môže to byť naozaj skvelá príležitosť! Objavenie takého klienta bude ale asi trochu obtiažnejšie.

Koordinátorka udalostí

Udalosti, ako sú rodinné oslavy s viacerými ľuďmi sú často veľmi náročné a mnoho ľudí to jednoducho nechcú riešiť. A práve toto môže byť ideálny čas kedy vystúpite na scénu a postaráte sa o celé plánovanie aj koordináciu. Vďaka internetu je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým takéto udalosti vyšperkovať.

DJ

Ste doslova audiofil? Pokiaľ máte zvukový systém a veľký výber hudby, čo tak nechaj ťa najímať ako DJ na rôzne akcie a rauty? Je to výborný spôsob ako vyplniť popoludnie alebo večer a zároveň zarábať.

Inštruktorka cvičenia

Mnohé telocvične majú členstvo a často sú ochotní zaplatiť viac za osobu, ktorá ich naučí ako správne cvičiť. Môžete si nájsť ľudí, ktorí nechcú /alebo nemôžu/ ísť do posilňovne, ale cvičiť doma ako osobná trénerka! Pokiaľ ste v dobrej kondícii a rada cvičíte využite túto príležitosť na zarábanie peňazí! Naviac to môže viesť k dostatočným príjmom a bude to váš jediný zdroj príjmu! 

Záhradnícke služby

Zjednodušene povedané, niektorí ľudia sú ochotní zaplatiť ostatným, aby ich zeleninové a kvetinové záhradky boli krásne, aby mohli mať ultra-čerstvé produkty bez toho, aby museli pohnúť prstom. Pokiaľ máte „zelené palce“ a nejaké znalosti o zelenine či kvietkoch, bolo by to naozaj jednoduché podnikanie na začiatok, čo myslíte? J

Stravovanie

Znova sme pri tom varení... Jesť treba a varenie pre iných je podnikanie, ktoré je dokonalo navrhnuté tak, aby odmenil tých, ktorí dobre plánujú. A to sa môže perfektne hodiť pre tie z vás, ktoré chcú /môžu/ svoj podnik rozbiehať počas víkendov.

Interiérový dizajn

Fascinuje vás interiérový dizajn? Máte rada dolaďovanie domov a bytov na moderné alebo útulné domovy? Ak aj nemáte doma celú zbierku materiálov na interiérový dizajn, nevadí. Na internete je mnoho firiem, ktoré vám radi pomôžu! Mnoho ľudí sú väčšinou radi, že keď si niekoho najmú, pomôže im vyzdobiť svoj domov a to platí predovšetkým pre tých, ktorí chcú mať svoje obydlie naozaj vkusné a nemajú oko a to cítenie pre dizaj vôbec. Ako napríklad ja J

Pletenie, háčkovanie alebo vyšívanie

Na takúto prácu kvalifikáciu naozaj nepotrebujete. Je tu obrovský trh a čo je ešte lepšie, môžete to robiť vo svojom voľnom čase. Ako vždy, je mnoho obchodov, ktoré vaše diela radi predajú. Len ich treba osloviť!

Osobná asistentka

Osobnú asistenciu neprivítajú iba zdravotne handicapovaní. Je veľa ľudí, ktorí jednoducho nemajú čas na bežné práce ako je pratie, vypratanie garáže či zostavenie nábytku.

Strihanie zvierat

Mnohým ľuďom sa hnusí kúpať svojich domáci miláčikov a starať sa o ich srsť. Existujú rôzne sady na starostlivosť, čo vám len pomôže! Naozaj výborná práca pre milovníkov psov a mačiek.

Výroba šperkov

Ak máte dobré oči, cit pre detail a veľa trpezlivosti, výroba šperkov môže byť celkom výnosné. Rovnako ako u ostatných položiek v tomto zozname, existuje mnoho príležitostí k predaju takéhoto tovaru prostredníctvom obchodov so suvenírmi alebo remeselné trhy... 

Pestovanie a predaj

Páči sa vám pestovať zeleninu? Zamerajte sa na aspoň na jednu rastlinu, zasejte viac a predávajte prebytok do obchodov s potravinami alebo na farmárskych trhoch. Bude to naozaj dobrý biznis, pokiaľ môžete pestovať aj v priebehu zimy – vo februári sa čerstvé rajčinky môžu naozaj dobre predávať!

Korektúry a editácia

Máte dobré znalosti v slovenčine a výnimočnú gramatiku? Môžete to využiť na prácu z domu ako korektorka! Reklama na to síce môže byť ťažšia, ale myslím, že to stojí za to!

Tvorba fotoalbumov

Ľudia si chcú svoje spomienky uchovávať. Ale málokomu sa chce prehrabávať v tom množstve fotografií. Možno to znie naozaj zvláštne, ale aj takto sa dá zarobiť! Môžete vziať všetky svoje nápady a myšlienky do hrsti a vytvárať fotoalbumy plné spomienok.

Pomoc seniorom

Mnoho starších ľudí potrebuje širokú škálu pomoci. Ide o jednoduché úlohy v domácnosti – upratovanie, pranie prádla a tak ďalej. Veľa dospelých detí starších ľudí sú celkom ochotní zamestnať niekoho, aby pomohol ich rodičom.

Šitie a úprava

Moja mama je pri šijacom stroji celkom šikovná. Často nám ušila oblečenie alebo len upravila lemy... Mohla by ľahkým krokom prejsť o krok ďalej, ponúknuť svoje služby ostatným a za nejakú malú sumu robiť základné úpravy a opravy pre iných.

Počítačové riešenie problémov

Pokiaľ viete dobre pracovať s počítačom, toto je naozaj skvelý zárobok. Môže ísť o jednoduché nainštalovanie programov až po zložitejšie prepojenia. Záleží len od vašej šikovnosti :)

Výroba mydla a kúpeľných produktov

Tvorba úžasného domáceho mydla a ďalších kúpeľných produktov nie je ťažké ako si možno myslíte – len si to proste vyžaduje čas a trpezlivosť. Opäť platí, že ľudia si viac cenia handmade výrobky ako sú tie, ktoré je možné ľahko kúpiť v miestnych obchodoch a internetových stránkach.

Dávať hudobné lekcie

Pokiaľ viete hrať na nejaký hudobný nástroj /hlavne na klavír alebo na gitaru/ a máte trpezlivosť, máte to, čo potrebujete k tomu, aby ste mohla učiť ostatných hrať. Ponuka lekcií na týchto nástrojoch ostatným môže byť tiež vynikajúcou službou, ktoré môžete poskytovať. 

Doučovanie

Ovládate jeden z hlavných predmetov v škole ako sú slovenský jazyk, dejepis alebo matematiku? Máte trpezlivosť? Pokiaľ áno, budete pravdepodobne tie, ktoré sú tie pravé na doučovanie jednotlivých predmetov. Vyhľadajte rodičov alebo učiteľov a dajte im vedieť, že doučujete študentov určitého predmetu a ponúkate kvalitné materiály, s ktorými sa rada podelíte. Môžete začať v miestnych školách a online sa rozšíriť môžete aj po celej krajine!

Virtuálna asistentka

Mnoho ultra-vyťažených profesionálov ocení mať niekoho, kto im pomôže kontrolovať a odpovedať na emaily, organizovať zoznamy úloh, aktualizovať ich kalendár a ďalšíe administratívne práce s minimálnym úsilím. Najlepšie na tom je, že môžete poskytovať túto službu z domu. Stačí dobré pripojenie k internetu. Sama túto možnosť využívam už niekoľko rokov a som veľmi spokojná J

Webové stránky

Veľa malých podnikov môžu používať veľmi základnú prítomnosť na internete. Na škodu ich podnikania. Celkom často tieto podniky nemajú veľký rozpočet. To je miesto, kde nastúpite vy – získate si veľa klientov tým, že im ukážete cestu a za poplatok vytvoríte novú stránku. Získate tak dostatok podnikov a máte pekný vedľajší príjem a prácu, ktorá nevyžaduje množstvo času.

Svadobný plánovač

Pokiaľ ste jedna z tých, ktoré si nevedia pomôcť a v jednom kuse listujú vo svadobných časopisoch a uvažujú o rôznych svadobných usporiadaniach, svadobné plánovanie môže byť pre vás perfektná vec! Skvelý spôsob, ako začať je vytvoriť si vlastnú webovú stránku alebo blog na túto tému, spoznať ľudí /aj online/ a propagovať svoje služby na svadobných miestach po celom Slovensku.

Affiliate marketing

Pokiaľ budete hrať so správnymi kartami, budete šikovná v propagácii, podniky vám radi zaplatia za predaj ich produktov a služieb. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto možnosti, pozrite sa na mama-v-biznise.webnode.sk/news/ako-zarabat-viac-penazi-s-affiliate-programami/

Staňte sa životným trénerom

Pokiaľ ste vášnivá a viete ovplyvniť a povzbudiť ostatných, je to váš jedinečný spôsob podnikania a keď budete chcieť, zvážte túto službu. Využite svoju vášeň a znalosti, poraďte a navrhnite žiadateľné kroky, ktoré môžu ľudia podniknúť k zlepšeniu svojich profesijných a životných situácií.

Písanie životopisov

Ak ste vynikajúca v tvorbe úžasných životopisov, ktoré v konečnom dôsledku vedú ľudí k získaniu zamestnania, porozmýšľajte nad touto možnosťou. Väčšina vašej práce sa bude točiť okolo editácie, projektovaní a korektúry, takže budete potrebovať počítač a základné programové vybavenie, aby ste mohla začať.

To sú len niektoré z mnoha bočných obchodných príležitostí, ktoré je možné využiť na svoje privyrobenie si alebo rozbehnutie svojho podnikania z domu. Nič menej, existuje mnoho ďalších spôsobov, ktoré som nespomenula alebo ktoré ešte žiadna nevyskúšala.

Každá z týchto myšlienok je veľmi jednoduchá na rozbeh a väčšina môže byť vypracovaná ako vaše výhradné vlastníctvo /čo znamená, že nemusíte podávať zakladať živnosť, aby ste mohla začať/. Väčšinu z nich je možné urobiť doma a využiť tak svoj čas produktívne.

Keď sa rozhodnete pustiť sa do nového bočného podnikania pamätajte, že obmedzenia sä iba vo vašej fantázii a zručností. Nebojte sa byť kreatívna a nedovoľte, aby vám niekto hovoril, že nemôžete uspieť. 

Štítky

Neboli nájdené žiadne štítky.